Yükleniyor...

Işbara Kağan

Yazılımcı/Tarihçi

Yazı Hakkında

Yayınlanma Tarihi 01 Mart 2016 - 17:00
Son Düzenlenme Tarihi 28 Nisan 2016 - 10:49
Türklüğün merkezi Türkiye mi?

Türklüğün merkezi Türkiye mi?

Meraklısına uyarı; bu yazı makale niteliği taşımamaktadır daha çok toplumsal özeleştiri kıvamında bir yazıdır.

Biz Türkiye Türkleri olarak kendimizi Türklüğün merkezi olarak mı görüyoruz? Nedir bu kendini beğenmişlik, dört bir yana saldırma arzusu?

Kendine "Türkçü" diyen bir takım zaatlar tarafından senelerdir diğer Türk halklarına karalama kampanyaları, saldırılar gerçekleştiriliyor.

Buna örnek vermek gerekirse en güncel olarak "Kazakistan Rusya'nın tarafını tuttu, zaten Kazakistan'da Ruslaşmayan mı kaldı?, Onlar Rusça konuşuyorlar, Kendilerine Türk demiyorlar" şeklinde belki yüzlerce bahaneyle diğer Türk halklarına saldırılar, aşağılamalar, karalamalar yapılıyor. "Peki sen ne kadar Türksün?" Bu yazıda bu sorunun cevabını o zaatlara vermeyi planlıyoruz.

Siyasi manada tam bir sömürge devletinde yaşıyoruz, hiçbir uygulama Türklüğe yönelik değil hatta çoğu zaman Türklüğün aksine. Türkiye ve Azerbaycan haricindeki Türk Cumhuriyetleri henüz kendi ayakları üstünde durabilecek kadar gelişmiş devletler değildir. Kazakistan'ın Rusya'nın yanında olmasını anlayışla karşılamayabilirsiniz ancak Kazak Türklerine tek kelime söz söyleyemezsiniz, önce diğer Türk devletlerinin ağabeyi olan devletimizin, kardeşlerine gerekli desteği vermesi gerekir. Nitekim Kazak halkı her zaman Türk devletinin yanındadır ve olmaya da devam edecektir. Türkiye Rus uçağını düşürdüğünde VK'da yüzlerce Kazak Türk'ünden destek mesajı aldım, konuştuğum hiçbir Kazak kendisini Türklüğün dışında görmüyor. Ancak bizdeki parazit mankurtlar orada da varlar.

Türkiye, Özbekistan'daki Türklere destek olmadığı gibi onlara yönelik baskıya ses çıkartmadı ve halen çıkartmıyor, hanginiz Özbek Türklerinin baskı altında olduğunu, toprak üstü ve toprak altı zenginliklerinin sömürüldüğünü, Asya'da yabancı milletlerin üssü olarak kullanıldığını biliyorsunuz? Peki kaçınız bu sorunu dile getirdiniz?

Türkiye, Doğu Türkistan'da baskı gören Türklere de yardım etmedi, Çin'de, Çinlilere destek mesajı vererek adeta Uygurların maruz kaldığı soykırıma destek oldu. Kaç tane Uygur Türk'ü gördünüz Türkiye Türklerini, Türk olmamakla suçlayan? Kaç Uygur Türk'ü tanıdınız Türkiye'yi bilmeyen? Bundan 3-5 sene öncesine kadar Doğu Türkistan neresidir bilmeyen milyonlarca milliyetçi(!) vardı. Bırakın Doğu Türkistan'ı, bugün bile Kıbrıs'ın nerede olduğunu bilmeyen Türk-İslamcılar var.

Türkiye, sınırı olmayan, hatta bulunduğu kıta ile alakası olmadığı halde Suriye'ye müdahele eden Amerika kadar olamadı, Suriye'ye; "Arkadaş, Ben Türkmenlerin bulunduğu bölgeye tanklarımı sürerim, ancak ve ancak toprak bütünlüğün sağlandığında geri çekilirim" deyip Türkmenleri kanatları altına alamadı, PKK'ya ve Türkmenleri katleden Rejime silah veren Amerika ve Rusya'nın tarafında olup,[Bakmayın bugün Rusya'ya asıp kestiğimize, uçaklarını düşürmeden önce neden hiç sesimiz çıkmıyordu?] PKK'nın destekçisi Peşmerge'nin yani k*rtlerin topraklarımızdan şenlik havasıyla geçmesine müsaade etti. Bu neye yaradı? o teröristler eline geçirdikleri Türkmen bölgelerini yağmalayıp ateşe verdiler, evleri yıkıp ailelerin oradan göç etmesine neden oldular. Peki siz kaç tane Irak veya Suriye Türkmeninin Türkiye'ye kızdığını, küstüğünü gördünüz? Kaç tanesi size küfürler savurdu? Kaç tanesi sizi Türklükten çıkardı? Benim gördüklerim, konuştuklarım hep "Türkiye var olacaksa, biz ölmeye razıyız" dediler. Ulu Tanrı yardımcıları olsun, Adeta yetim kaldılar Suriye'de.

Peki Kırım Ruslarca işgal edilirken biz ne yaptık?

Örnekler artırılabilir mi? EVET! ancak bu kadarı bile yeterli diye düşünüyorum.

Türkiye, yani kendi yurdumuz Suriyeli mültecilere bedava barınak, yemek, maaş bağladı da biz Türklere onların ücretlerini ödetti, senelerdir k*rtlerin kullandığı kaçak elektrik bedelini cebimizden aldı/alıyor, bizim paramızla bize düşmanlık edenleri meclisten çıkartmadı hatta gizli köşelerde sözde çözüm süreci maksadıyla Türklüğün onuruyla oynadı, teröristlerin güçlenmesini görmezden gelerek ve hatta muhattap aldığı için terörirstleri adeta tanıyarak Türk evlatlarının geleceğinden şüphelendiği ortam yarattı. Türkiye politikalarıyla kendine bile düşmanken, siyasi manada diğer Türk Cumhuriyetlerinin size destek olmasını bekleyemezsiniz. Siyasi manada size destek olayan Cumhuriyetlerin halklarını da Türklükten çıkartamazsınız!

Sıcak su milliyetçileri için Türkçülük menfaat meselesi olmuştur. Atsız Atanın da söylediği gibi "Gerçekten Türkçü olmak kolay değildir. Her önüne gelen Türkçü olamayacağı gibi, her Türkçüyüm diyen de Türkçü olamaz."

Yazı özeleştiri için yetersiz bile olmuştur ancak kısa hatırlatmalarla önce kendimize çeki düzen vermemiz gerektiği fikrini umarım o ufacık beyinli mankurtlara aşılayabilmişizdir.

Türkçülere ise diğer Türk halklarına gösterilmesi gereken saygıyı ve onların bize olan sevgilerini anlatabilmişizdir.

Ulu Tanrı Türk'ü korusun ve güç versin.

+1 Beğeni ziyaretçilerin beğenme sayısı

Tüm Zamanlar

Tüm zamanlar görüntülenme
+4
İstatistikler 2019 yılından itibaren tutulmaya başlanmıştır.