Çankaya

Çankaya kitap kapağı, Falih Rıfkı Atay
Çankaya kitap kapağı, Falih Rıfkı Atay
Çankaya
Bu kitabı paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email

“Haber vereyim ki ne yaptığını, nasıl yapacağını, kimlere ne yaptıracağını, kimleri nasıl ve nerede kullanacağını bilen pek hesaplı bir adamdı. Yapmış oldukları üzerinde istediğiniz tenkitlerde bulunabilirsiniz. Fakat kendi varmak istediğine ulaşmaktan başka bir şey düşünmeyen, dostluklarının, yakınlıklarının, sözde sırdaşlıklarının üstünde bilhassa “kendi kendine vefalı” bir lider olduğu su götürmez bir gerçektir.

Kurduğu ’le adını tarihin şanlı sayfalarına yazdıran, ’ün ne olduğunu dünyaya gösteren, olağanüstü şartlarda ortaya çıkmış sıra dışı bir liderdi . O işgal edilmemiş yeri, zaptedilmemiş toprağı kalmayan bir milletin küllerinden doğmasına önd etti.

Büyük başarılara imza atmış hakkında birçok ve makale yazıldı. hakkındaki her şey etraflıca tartışıldı., hala tartışılıyor. Bu yazılanların birçoğu ancak öldükten sonra yazıldığı için, onu tanıyanların ilk elden verdiği bilginin kıymet-i si daha önemlidir.

Falih Rıfkı 1923’den 1938’e kadar ’ün yanında bulunmuş, onun yaşadıklarını bizzat kendisinden dinlemiş ve hatta birçoğuna şahit olmuş devrin önemli gazetecilerindendir. Çankaya ’ü doğumundan okul yıllarına, savaştığı cephelerden yaptığı inkılaplarla, tartışma sofralarından insani yönlerine kadar her detayı anektodlara yer vererek anlatan muazzam bir çalışma. Her vatandaşının mutlaka okuması gereken ve ’nin dönüşümünü anlamanıza yardımcı olan çarpıcı bir eser.

Kitap detayları
Yayın dili : Türkçe
Bu kitabı paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Takip et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Benzer içerikler

Elçibey’le 13 saat

Adı; Ebülfez idi. Herkes ona “Bey” diyordu. Ve O, hep “Bey” olarak yaşadı vae “Bey”

Eski ve Modern Türkler

Mustafa Celâlettin Paşa Polonya asıllı bir Osmanlı paşasıdır. Türk ordusunda yirmi yıl görev yaptıktan sonra,1869

Türkçe Tarih'e hoşgeldiniz

Hesabınıza giriş yapın

Daha Fazla Oku