Yükleniyor...

Yazı Hakkında

Yazı Kategorileri
Yayınlanma Tarihi 19 Temmuz 2018 - 20:42
Son Düzenlenme Tarihi 19 Temmuz 2018 - 20:42

TÜRK MOSKOF KOMÜNİST - NEJDET SANÇAR

Düşmanın, sınır dışında bulunduğu çağları geriler­de bıraktık. Yıkmak istediği millete orduları ile saldıran düşmanın yerini, artık, cemiyeti içerden çökertmeye ça­lışan düşmanlar almış bulunuyor. İç düşmanı çok memleketlerden biri — ve belki de birincisi —— bizim Türkiye’mizdir, Bu iç düşmanla­rın en büyüğü de, şüphesiz, kızıllardır.

Her Türk, iç düşmanlarımızın bu en büyüğü ile mücadele etmek vazifesindedir. Ben, yirmi yıla yakın bir zamandan beri, bu vazifenin payıma düşenini, ka­lemle ve sözle, yapmaya çalışıyorum. Bu küçük kitaptaki yazılar, işte, kalemle yapılma­ya çalışılan bu vazifenin birkaç sayfasıdır. Yalnız kitap­ta yer alan bu yazıların hepsi tekrar gözden geçirilmiş, bir kısmı ise yeniden yazılmış denecek kadar işlenmiştir.
Komünizmin, Türk milleti için ne büyük bir belâ olduğunu milletimize ve bilhassa gençlerimize her fırsat­ta anlatmak lâzımdır. Eğer bu küçük kitap,, birkaç Türk çocuğuna bile bu tehlikenin korkunçluğunu anlatabilir­se, emeğin karşılığını alınmış sayarım.

Ankara, 18 Eylül 1959

Nejdet Sançar

Yayınevi: TOPRAK YAYINLARI

Sayfa Sayısı: 64

Türkçe Tarih İncelemesi: Komünizm tehlikesi ile mücadele eden Türk aydınlarının başında gelen Nejdet Sançar bu çalışmasında fikir mücadelesine dair önemli ayrıntıları Türk insanları ile paylaşmıştır. "Türk'ü yok etme" planları ile tarihimiz boyunca mücadele etmiş olan kahraman fikir adamlarımızın zengin mücadele hayatlarından önemli bir sayfayı anlamak isteyen okurlarımıza tavsiye ederiz.

+1 Beğeni ziyaretçilerin beğenme sayısı

Tüm Zamanlar

Tüm zamanlar görüntülenme
+25
İstatistikler 2019 yılından itibaren tutulmaya başlanmıştır.