Yükleniyor...

Yazı Hakkında

Yazı Kategorileri
Yayınlanma Tarihi 15 Temmuz 2018 - 20:06
Son Düzenlenme Tarihi 15 Temmuz 2018 - 20:06

TÜRK MOĞOL TARİHİ - KÜRŞAT YILDIRIM

Milletler için sadece yurt tuttukları coğrafya değil seçemedikleri komşuları da kaderleridir. Bugünkü coğrafi konumları ve münasebetlerinden daha derin manalar ifade edecek şekilde Türkler ile Moğollar tarihin kadim iki komşularıdır. Cihan devleti kurmuş bozkırın kudretli iki kavminin kaderini tarih adeta birbirine bağlamıştır. Bu durum günümüzde farklı cevaplanan birçok sorunun ortaya çıkmasına yol açmıştır. Bilinmezlik ve belirsizlik içeren konulara yaklaşımlar ve merak edilen, tartışılan meselelerin karşılıkları; tarihin başlangıç noktasında başka, tarihi süreçte ve günümüzde başka başka olmaktadır.

Türk ve Moğol tarihinin, dilinin, kültürünün bilinmesinin, anlaşılmasının ne kadar önemli olduğunu ülkemizdeki çeşitli anlayışlar bir kez daha göstermiştir. Bu bağlamda Türk ve Moğol araştırmacıların kaleminden hazırlanan Türk-Moğol Tarihi kitabı, merak edilen konulara ve sorulara ilmi verilerle açıklamalar getirmektedir. Kitap sadece geçmişe değil, stratejik açıdan dünyanın adeta kalpgâhı olan Türkistan'ın geleceğine de ışık tutmaktadır.

Yayınevi: YEDİTEPE YAYINEVİ

Sayfa Sayısı: 376

Türkçe Tarih İncelemesi: Çok popüler olmasına rağmen hakkında bir sürü mesnetsiz bilgi ve iddia bulunan Türk - Moğol ilişkileri tarihimiz açısından önemli bir konudur. Bu konuda birbirinden kıymetli yazarların bilimsel makaleleri bu çalışmada Kürşat Yıldırım editörlüğünde yer alıyor. Moğollar ile ilgili gerçek bilgiler edinmek isteyen okurlarımıza tavsiye ederiz.

+1 Beğeni ziyaretçilerin beğenme sayısı

Tüm Zamanlar

Tüm zamanlar görüntülenme
+19
İstatistikler 2019 yılından itibaren tutulmaya başlanmıştır.