Yükleniyor...

Yazı Hakkında

Yazı Kategorileri
Yayınlanma Tarihi 25 Şubat 2018 - 20:15
Son Düzenlenme Tarihi 25 Şubat 2018 - 20:15

HOCALI SOYKIRIMI - DOÇ. DR. BORAN AZİZ

13 YAŞINDAKİ TÜRK ÇOCUĞUNUN DERİSİNİ YÜZDÜM

Zori BALAYAN

Askerlerimiz 13 yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilemişlerdi. Başından, sinesinden ve karnından derisini yüzdüm. Saate baktım, Türk çocuğu yedi dakika sonra kan kaybından öldü. Türk çocuğuna yaptığım bu işkencelerden dolayı kendimi rahatsız hissetmedim. Ruhum halkımın yüzde birinin intikamını aldığım için sevinçten gururlandı. Akşam aynı şeyi üç Türk çocuğuna daha yaptık

Zori BALAYAN/Ermeni Doktor Ruhumuzun Canlanması isimli kitabından alıntı.

Gaflan denen ve ölülerin yakılmasıyla görevli Ermeni grup, Hocalının 1 kilometre batısında bir yere 2 Mart günü 100 Azeri ölüsünü getirip yığdı. Son kamyonda 10 yaşında bir kız çocuğu gördüm. Başından ve elinden yaralıydı. Yüzü morarmıştı. Soğuğa, açlığa yaralara rağmen hala yaşıyordu. Çok az nefes alabiliyordu. Gözlerini ölüm korkusu sarmıştı. O sırada Tigranyan isimli bir asker onu tuttuğu gibi öteki cesetlerin üstüne fırlattı. Sonra tüm cesetleri yaktılar. Bana sanki yanmakta olan ölü bedenlerin arasından bir çığlık işittim gibi geldi. Yapabileceğim bir şey yoktu. Ben Şuşaya döndüm. Onlar Haçın hatırı için savaşa devam ettiler.

Vahşeti Yaşayan Ermeni Gazeteci: Daud Kheyriyan

Haçın Hatırı İçin(Fort he Sake of Cross)

Yayınevi: IQ KÜLTÜR VE YAYINCILIK

Sayfa Sayısı: 237

Türkçe Tarih İncelemesi: Yüzyılın en büyük soykırımlarından bir olan "Hocalı Katliamı" ne yazık ki dünya kamuoyunda yeteri kadar bilinmemektedir. Bu durumun kökeninde batının yanlı tutumunun yanında Türk insanının kendine yapılan haksızlıkları, soykırımları yeteri kadar bilmemesi ve anlatamaması da yatmaktadır. Hocalı Soykırımı ile ilgili bilimsel bir çalışma okumak ve Türk'ün hakkını savunmak için klişe sloganların ötesine gitmek isteyen okurlarımıza tavsiye ederiz.

+1 Beğeni ziyaretçilerin beğenme sayısı

Tüm Zamanlar

Tüm zamanlar görüntülenme
+20
İstatistikler 2019 yılından itibaren tutulmaya başlanmıştır.