Yükleniyor...

Yazı Hakkında

Yazı Kategorileri
Yayınlanma Tarihi 13 Eylül 2018 - 18:48
Son Düzenlenme Tarihi 13 Eylül 2018 - 18:48

GÖKBÖRÜ’NÜN İZİNDE KADİM TÜRKLERİN TOPRAKLARINDA - PROF. DR. AHMET TAŞAĞIL

TARİH ÖNCESİNDEN COĞRAFYALAR ÖTESİNE: TÜRKLER
Onlar varlıklarının anlamını seferde buldular. Nice zamanlar içinde nice mekânlara sahip oldular. Tarifi mümkün olmayan büyüklükteki toprakları bazen ayak sesleriyle bazen de nal sesleriyle aştılar. Kondular, göçtüler… Kurdular, yıkılınca tekrar yaptılar… Hiçbir zaman vazgeçmediler. Ne olacağını değil, daima nasıl olacağını düşündüler. Türkler...
İslam Öncesi Türk Tarihi ve Orta Asya Tarihi alanlarının uzmanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, tarihin peşinden ve Türklerin izinden gidiyor, engin coğrafyaları adımlıyor, Türklerin gizemli tarihini yeniden yazıyor.
20 yılı aşkın bir zamandır Eski Türklerin adım attığı istisnasız her yere gitmiş ve araştırmalar yapmış olan Ahmet Taşağıl; okuyacağınız sayfalar boyunca sizi bozkırın rüzgârı eşliğinde Altay Dağları'na götürecek. Orhun bölgesinde tüm gizemini dinlerken kendinizi bir anda Çin Seddi'nin Yeşim Taşı Kapısı'ndan girerken bulacaksınız. Hanbalık'ta dinlenip, Pekin'den Doğu Türkistan'a ulaşırken kadim bir tarihi yaşadığınızı fark edeceksiniz. Urumçi, Kaşgar, Fergan ve en sonunda Maveraünnehir derken, Türk tarihinin derinliği karşısında hayret duygunuzu genişleteceksiniz.
Türk isminin kimlere denildiğini, Türklerin nereden geldiklerini, inançlarını, en ilginç geleneklerini, asırlar boyunca taşıdıkları karakteristik özelliklerini, tüm dünyanın imrendiği teşkilatlanma ustalıklarını ve her koşulda nasıl başarılı olabildiklerini tüm boyutlarıyla öğreneceğiniz bu kitapta, kendinizi at sırtında Sibirya, Moğolistan, Kuzey ve Orta Çin, Doğu Türkistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Afganistan topraklarını geçerken hissedeceksiniz. Her detayı görerek ve tekrar yaşayarak...
GÖKBÖRÜ’NÜN İZİNDE: Kadim Türklerin Topraklarında, Ahmet Taşağıl'ın son derece lezzetli üslubuyla adeta bir seyahatname tadında.

Yayınevi: KRONİK KİTAP

Sayfa Sayısı: 336

Türkçe Tarih İncelemesi: Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, kadim Türk tarihinin geçtiği yerleri hem bilimsel olarak, hem de modern bir seyyahın bakış açısı ile bizlere anlatıyor. Çalışma sayesinde tarihimizi sadece kitap sayfalarından değil, bir zaman makinesinde, kıymetli bir akademisyenin rehberliğinde öğrenmiş oluyoruz. Türk tarihini efsane bir hocamızın kaleminden okumak isteyen okurlarımıza tavsiye ederiz.

+3 Beğeni ziyaretçilerin beğenme sayısı

Tüm Zamanlar

Tüm zamanlar görüntülenme
+213
İstatistikler 2019 yılından itibaren tutulmaya başlanmıştır.